top of page

ВІТАЮ ВАС НА СТОРІНЦІ ВИХОВАТЕЛЯ -МЕТОДИСТА!

фиолетовые цветы

Якщо Вам цікаво, як методично правильно здійснювати освіту та розвиток ваших дітей, у "Методичному пораднику" ви зможете отримати корисні поради.

Anchor 7

         ЯК ПРОВЕСТИ ДЕНЬ ІЗ КОРИСТЮ

      Шановні батьки наших найменших здобувачів освіти! Якщо  ваші діти не можуть відвідувати заклад освіти у зв'язку з введенням воєнного стану в Україні, то вдома важливо дотримуватись розпорядку дня: чищення зубів, зарядка, прогулянка (якщо це можливо), денний сон та інші звичні для дитини ритуали повинні бути щодня.

   Дуже важливими є спільні прийоми їжі. Графік потрібен, щоб дитина мала певні межі, в яких вона буде більш організованою. Так і батьки встигатимуть більше, і малеча отримуватиме достатньо уваги.

     Те, як наповнювати весь інший час, залежить від уподобань дитини. Найбільш продуктивною частиною дня у дітей є час до обіду. Тому всі заняття, які спрямовані на розвиток дитини, краще планувати на першу половину дня.

      Змушувати дитину не потрібно: лише йти за її інтересами. Дитина хоче читати – можемо почитати, вирішує складати пазли – займемось цим. Не варто складати список занять і виконувати їх по черзі: дуже важливо прислухатись до дітей та їхніх бажань.

     Планувати всі активності варто з урахуванням інтересів дитини, бо для кожного віку вони свої. Час, який зараз батьки проводять із малечею, можна використовувати для спільних приготувань їжі, занять йогою чи танцями.

    Дітей варто залучати до домашніх справ: вони за прикладом батьків вчаться багатьох речей.

    Удома можна гратися і з кінетичним піском, пластиліном, робити аплікації з паперу. Для дітей цінно, коли батьки граються з ними на одному рівні: наприклад, сідають разом на килим і роблять щось спільне.

     Не варто сприймати вимушене перебування вдома як те, що ускладнює життя. Використовуйте його для того, щоб провести більше часу з дітьми: вони насправді дуже потребують нашої уваги. І навіть разом розкласти речі після прання – це вже чудова спільна активність.

   Крім класичних способів проведення часу з дітьми, як-от читання книг, перегляд мультиків, прогулянок на вулиці(якщо це можливо), пропонуємо такі ігри:

     ІГРИ НА КУХНІ. Можна малювати фарбами по крупі, ховати невеликі іграшки й знаходити їх, викладати аплікацію та придумувати до неї історію. Також гратися з тістом: ліпити фігурки, випікати, розфарбовувати.

   СЮЖЕТНО-РОЛЬОВІ ІГРИ, або ігри, що розвиваються за сюжетом, її учасники беруть на себе певну роль. Тут додатково можна використовувати іграшки, конструктор тощо.
      ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ІГРИ. Театр може бути як ляльковим, тіньовим, так і драматичним. Вибираєте ви.
      РУХЛИВІ ІГРИ. Під час таких занять можна обіграти всі речі, які є вдома. Наприклад, стілець – оббігати, на нього можна залазити, його штовхати, піднімати тощо.
       КІНЕЗІОЛОГІЧНА ЗАРЯДКА. Спробуйте з дітьми вивчити кілька вправ такої зарядки, вони розвивають взаємодію між півкулями мозку.

bottom of page