top of page

УЧАСТЬ У ОСВІТНІХ ПРОЄКТАХ

        Участь у проєкті ЮНІСЕФ «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні», який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України

     На  подолання освітніх втрат в рамках реалізації проєкту ЮНІСЕФ « Покращення доступу до послуг
дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні », який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, у вересні 2024 року проводяться очні зустрічі  з дітьми, які  отримують дошкільну освіту дистанційно, з метою формування
у них компетентностей, передбачених державним стандартом дошкільної освіти, сприяння соціалізації дітей.

         Рекомендовані джерела
1. Проєкт «ВзаємоДІЯ»
3. Рубрика сайту МОН «Сучасне дошкілля під крилами захисту»
4.  Телеграм-канал для батьків «ВзаємоДІЯ: щоденні кроки до спільної радості»

АФЛОТОТ

        Участь у регіональному інноваційному освітньому проєкті

"Науково-методичні засади впровадження медіаосвіти в освітній процес закладу дошкільної освіти"

       Дошкільний підрозділ Сумської початкової школи №11 Сумської міської ради З 2020 по 2024 рік брав участь у регіональному інноваційному освітньому проєкті «Науково-методичні засади впровадження медіаосвіти в освітній процес закладів дошкільної освіти» на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 11.07.2017 № 994 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності», від 23.11.2009 № 1054 «Про внесення змін до Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад», наказу Міністерства освіти і науки України від 18.08.2017 № 1199 «Про проведення всеукраїнського експерименту за темою «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику» на базі навчальних закладів України», наказу комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти від 17.03.2016 № 34-ОД «Про роботу науково-дослідної лабораторії з проблем медіаосвти та медіаграмотності», висновку експертної комісії Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації протокол № 1 від 04.03.2020 та з метою впровадження медіаосвіти в педагогічну практику закладу дошкільної освіти.

 Досягнення закладу в ході роботи за 

 проєктом "Науково-методичні засади впровадження медіаосвіти в освітній процес закладу дошкільної освіти"

    Неймовірні мультфільми -  найулюбленіший жанр не лише для дітей. Чи є у вас улюблені анімаційні персонажі, з якими ви дорослішали, вчились любити та радіти життю?

         Учитель-логопед Счастлівцева Надія Миколаївна в рамках регіонального проєкту Дошкільна медіаосвіта  разом з вихованцями зробила  авторський мультфільм «Пригоди Дзвоника  Дзика». Історія про малененького дзвоника Дзика, який зустрів свого друга, нікого не залишить байдужим. Поєднавши повчальну пригоду з веселими піснями, мультфільм сподобався і дітям, і дорослим. Він виявив теплу любов до мультфільму у сучасних батьків, які змогли поділитися враженнями зі своїми дітьми. У мультфільмі записані голоси справжніх маленьких акторів -  вихованців старших груп закладу освіти. Мультфільм посів І місце н VІ щорічній онлайн науково-освітній виставці «Інноваційні стратегії інформатизації освіти» за темою «Інфомедійна грамотність учасників освітнього процесу» у номінації Дошкільна медіаосвіта

 Авторський мультфільм "«Кожна дитина має різні права»" вихователя Лютої Ріти Вікторівни посів І місце  у міському етапі та ІІІ місце  у обласному фестивалю-огляді фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля" у  номінації  «Медіаосвіта в сучасному освітньому процесі закладів дошкільної освіти» , 2021 рік.

         Авторський мультфільм  «Афлатун за чисте місто» , створений вихователем Лютою Рітою Вікторівною разом з вихованцями старшої групи, спрямований на інтегрований підхід до реалізації завдань з формування медіаграмотності дітей дошкільного віку.

Цей мультфільм сприяє формуванню критичного мислення для об’єктивного аналізу медіаінформації, медійних навичок мовленнєвого спілкування, створює відчуття психологічного благополуччя при споживанні власної медіапродукції.

Медіапродукт може бути використаний педагогами (вихователями, керівниками гуртків) закладів дошкільної освіти та  батьками з метою формування у дітей навичок сталого розвитку.

         НВК№11 "Журавонька" м.Суми  у 2016-2019 роках брав участь у Міжнародному освітньому проекті з соціальної та фінансової  освіти дітей дошкільного віку "АФЛАТОТ"

       На виконання меморандуму про співпрацю у сфері дошкільної освіти між МОН України та міжнародною фундацією "Aflatoun International”  (Нідерланди) КУ Сумський НВК№11м.Суми входить у 10 базових навчальних закладів  України щодо реалізації освітнього проекту по впровадженню  програми Aflatot  (Афлатот) в Сумській області.

       Допомогти дітям усвідомити їх потенціал для того, щоб зробити світ кращим за допомогою освіти - ось основна місія Афлатота. Особлива важливість фінансового навчання стає все більш очевидною в останні роки.

     Не дивлячись на те, що ми живемо в світі з швидко перемінними економічними умовами, діти і дорослі у всьому світі мають дуже низький рівень фінансової грамотності, школи і вчителі часто не мають можливостей для вирішення цієї проблеми. Додатково до цієї нестачі знань у сфері фінансів, діти та молодь часто стають жертвами соціально, екологічно та економічно нестійких моделей споживання. Афлатот вирішує ці проблеми шляхом створення програми комплексного соціального та фінансового навчання для дітей, щоб допомогти їм протистояти подібного роду труднощам. Навчання організовано завдяки мережі партнерських організацій в більше 85 країнах, об'єднаних разом під керівництвом Секретаріату Афлатоту, що знаходиться в Голландії.

       Програма Афлатот для дітей віком 3-7 років- це освітня програма, яка формує у дошкільників ази соціальної та фінансової грамотності. Програма пройшла апробацію у сфері дошкільної освіти, яка доводить, що таке раннє навчання дає дітям знання та переваги, з якими можна працювати і вдосконалювати їх з кожним роком.

  Творчою групою було розроблено тематичне планування за посібником "Афлатот" для дітей  молодших, середніх, старших груп.

        Концепція соціальної і

           фінансової освіти

     Діти отримують перші

       задатки соціальної і

  фінансової освіти задовго

    до того, як ідуть до школи.

    Основна частина

знань про планування бюджету, заощадженнях, розтратах і використанні грошових коштів заснована на повсякденному житті. Ще до того, як формуються грошові поняття, просте розуміння того, як використовувати доступні ресурси, або, наприклад, категорії "закінчилася їжа", "купувати тільки необхідне" - це ті щоденні реалії зі сфери фінансової освіти, з якими стикаються діти. У дошкільнят також сформовані тимчасові рамки, вони розуміють, що іноді, щоб отримати що-небудь, краще почекати, ніж отримати це зараз. Діти віком 3-х років також стикаються з матеріальними цінностями, даючи і ділячись, не тільки за допомогою подарунків і цінних речей, але і шляхом взаємодії один з одним. Інші не менш важливі навички, формування яких включає в себе програма Афлатот, це користування по черзі, прийняття рішень і постановка цілей.

     Наше бачення того, як вчаться дошкільнята:

     Ми вважаємо, що навіть в ранньому дитинстві діти дуже здібні і кмітливі, незалежно від їх походження, досвіду і віку. Діти активні, цілеспрямовані в бажанні пізнати світ, в якому вони живу, т і в навчанні, коли вони отримують підтримку з боку дорослих.

© СПШ № 11 СМР 

Всі відео та фото матеріали розміщені на веб-сайті закладу освіти за письмовою згодою батьків здобувачів освіти або осіб які їх замінюють та працівників закладу освіти (Закон України "Про захист персональних даних)

  • Facebook
  • YouTube
bottom of page