top of page

ПОРАДИ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

       Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура,  головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

     Кір має серйозні ускладнення: захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.
     На кір хворіють не лише діти, а і дорослі: під загрозою всі, хто не має щеплення. У разі контакту з хворим на кір негайно зверніться до лікаря.

Специфічного лікування від кору немає, але ви можете попередити захворювання. Єдиний надійний спосіб захиститися від кору – вакцинація.

Витяг з ПРОТОКОЛЬНОГО РІШЕННЯ оперативного штабу при  відділі охорони здоровя СМР з питань реагування на епідситуацію з кору

+ переглянути

Як розпізнати кір ?

Нещепленим дітям заборонили ходити в дитсадки та школи – указ.

Міністерство освіти та науки спільно з МОЗ видало указ, у якому йдеться, що невакцинованих дітей не впускатимуть на заняття у школи та дитячі садки.

Відповідний документ від 6 вересня 2018 року з підписами Уляни Супрун та Лілії Гриневич був розісланий головам обласних та Київської міської державної адміністрації.

В документі згадується про "напружену епідемічну ситуацію" з інфекційними хворобами, яка спостерігається в Україні впродовж останніх 5 років.

У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчились летально.

"Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності".

Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти,
– йдеться в документі.

У відомствах нагадують, що ця вимога передбачена статею 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

"Відповідно до цієї статті, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється", – констатують у МОЗ та Міносвіти.

У документі також нагадують, діти якого дошкільного та шкільного віку повинні проходити вакцинацію та ревакцинацію.

Міністерство охорони здоров'я, в свою чергу, запевнило, що "на сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних та безпечних вакцин", щоб усі вікові групи дітей, які цього потребують, були вакциновані.

Нещеплені діти не можуть ходити у школи й дитсадки – офіційно

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних і Київської міської державних адміністрацій про чинні норми закону офіційним листом.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або ж коли в дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватися з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надають відповідну довідку на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду за участю лікаря педіатра й інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти ухвалює комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може ухвалити рішення заборонити відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад, у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції зростає, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень, – пояснюють у МОЗ.

До 6 років діти мають отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Поради батькам щодо харчування дитини зі зниженим апетитом 


        Загалом під час організації харчування дитини з поганим апетитом дорослим необхідно виявляти винахідливість. 
        Якщо дитина відмовляється від їжі, в жодному разі не годуйте її силоміць. Краще пропустити прийом їжі або зробити це пізніше, а потім годувати дитину невеликими порціями за 5-6 або більше прийомів. І все ж проміжки між окремими годуваннями мають бути не меншими за 3 години. 
        Дуже важливо на початку годування дати дитині такі продукти, які мають властивість підсилювати виділення травних соків і тим самим поліпшувати апетит. Це може бути кислий фруктовий або ягідний сік, шматочок оселедця, квашена капуста, солоний огірок, салат із сирих овочів. Сприятливо діє міцний м'ясний бульйон. Однак дуже важливо звернути увагу на можливість виникнення алергічних реакцій (висип, почервоніння шкіри щік). У цьому випадку від бульйону доведеться відмовитися. 
        Для дітей зі зниженим апетитом важливо суворо дотримуватися режиму годування — не давати нічого їстівного в проміжках між окремими прийомами їжі, а також не давати багато пити. У такому разі дитина охочіше розпочинатиме прийом їжі з рідких страв. У той саме час при годуванні дозволяйте їй запивати тверду їжу водою, соком або овочевим відваром і, звичайно  не обмежуйте пиття безпосередньо після годування. 
        Протягом певного часу можна застосувати метод «вільного годування», тобто

годувати дитину за її бажанням. Найулюбленіші дитиною страви слід готувати частіше

за інші, але при цьому дещо змінювати рецептуру, додаючи необхідні багаті білком

продукти (м'ясо, сир тощо). 
        Чи замислювалися ви над тим, чому у деяких дітей після оформлення у дошкільний заклад поліпшується апетит, припиняються звичні блювання? Усе тому, що діти охочіше їдять за загальним столом, у родинному колі, в товаристві інших дітей. Тож виробіть правило сідати за стіл усією родиною. 
        Іноді дитина погано їсть через те, що до початку годування перебуває в збудженому стані, занадто захоплена грою, заняттями. У цьому випадку можна дещо перенести (на 20-30 хвилин  прийом їжі, дати час на те, щоб дитина змогла заспокоїтися. У спекотні літні дні або за високої температури повітря в приміщенні організм дитини втрачає багато рідини. Це призводить до зменшення вироблення травних соків і зниження апетиту. У таких випадках перед початком годування дитині рекомендується дати трохи прохо­лодної кип'яченої води або несолодкого соку, можна почати годування з кисломолочного напою чи змінити режим годування: у найспекотніший полуденний час дати дитині вдруге лег­кий сніданок (кефір, булочку, фрукти), а обід перенести на пізніший час, скажімо, після денного сну. У такому випадку дитина, добре відпочивши і зголоднівши, легко впорається з досить кало­рійним обідом.

 

Профілактичні щеплення

                        Дискусії навколо необхідності                            

                        профілактичних  щеплень, часу їх проведення,

                        можливих побічних ефектів вакцин точаться не

                        один рік. Існують дві точки зору щодо 

                         доцільності   вакцинації дітей та молоді: медики відстоюють обов'язкові профілактичні щеплення, а батьки не хочуть ризикувати здоров'ям дітей, оскільки побічні ефекти вакцинації можуть бути серйозними. 
        Профілактичні щеплення у дитини на момент вступу до дитячого садка можуть бути не зроблені з різних причин. Найчастіше — це відмова батьків від таких заходів профілактики, але причиною може бути і відсутність вакцини у необхідний момент, і медичні протипоказання. Чи можна прийняти дитину без профілактичних щеплень до дошкільного закладу? 
        Щоб упорядкувати таке спірне

питання, як профілактичні щеплення

при прийнятті дитини до дошкільного

навчального закладу, Міністерство освіти

і науки, молоді та спорту України 25 травня

2011 р. видало лист «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу» № 1/9-389, в якому було надано відповідні роз'яснення. Згідно зі статтею 53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної  освіти в державних і комунальних навчальних закладах. Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 4 березня 2004 р. № 5-рп/2004 доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права. 
        Відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305, прийняття дитини до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. 
        Довідка за формою № 026/о (наказ МОЗ «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)» від 27 грудня 1999 р. № 302) видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. 
                                 
Згідно зі статтею 12 Закону України

                          «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р.

                          № 2402-ІП батьки несуть відповідальність за

                            стан здоров'я дитини, її фізичний розвиток. 
                           Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 р. № 1645-Ш медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їхнім законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі ускладнення після вакцинації . Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їхніх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки. 
        Питання щодо відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує лікарсько-консультативна комісія, як це передбачено пунктом 6 розділу І Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу (наказ МОЗ від 29 листопада 2002 р. № 434). 
        З огляду на наведені вище нормативи приймати рішення про можливість відвідування дитиною дошкільного закладу мають саме медичні установи. І за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка з висновком лікаря, в яких зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник дошкільного закладу зобов'язаний прийняти дитину до дитячого садка. У свою чергу батькам, які використовують право відмовитися від щеплень, слід пам'ятати, що відмова від вакцинації є також певним ризиком для здоров'я дитини, адже профілактичні щеплення сприяють формуванню імунітету.

 

Про педикульоз у дітей і дорослих

        Педикульоз у дітей і дорослих – вельми неприємна хвороба; вона досить часто дає про себе знати, її спалахи частішають в осінній період, коли діти повертаються з місць масового відпочинку. Її вважають захворюванням, яке виникає внаслідок недотримання санітарних норм, однак ніхто не застрахований від появи педикульозу.
        Розрізняють головну, лобкову і платтяну вошу, які поселяються відповідно на волоссі голови або лобка, а також в одязі. Всі вони живляться кров’ю людини, на якій паразитують. Яйця вошей (їх називають гнидами) прикріпляються до волосся людини або відкладаються в складки одягу. 
        Особливу небезпеку представляє здатність вошей переносити збудників серйозних захворювань, що становлять загрозу життю людини, таких як висипний або поворотний тиф. 

Як передається педикульоз у дітей 

        Педикульоз – заразне захворювання, що передається побутовим шляхом. У дітей зазвичай зустрічаються головні і платтяні воші. Передаються вони при прямому контакті з носієм захворювання. Педикульоз у дітей може переходити від одного до іншого при використанні загальних гребінців, шпильок для волосся, одягу та постільних речей. 
        Нерідко зараження відбувається під час гри, коли діти близько стикаються головами. До речі, педикульоз – це захворювання, до якого не схильні тварини, тому людина не може «підчепити» його, граючи з кішкою або собакою. 

Симптоми педикульозу в дітей 

        Діагностувати головний педикульоз у дітей досить просто, це батьки легко можуть зробити самостійно. Основним симптомом є поява волосяних вошей на голові дитини, а також гнид, які закріпилися на волоссі. Побачити вошей дуже легко, якщо розчесати волосся малюка над полотнищем світлої тканини або аркушем білого паперу.       

Лікування педикульозу в дітей 

        Вилікувати педикульоз у дітей досить

складно, потрібно позбавити дитину від

дорослих вошей і від їх яєць. Це клопіткий

процес, який вимагає терпіння, і ефективний

тільки в тих випадках, коли доведений до кінця. В іншому випадку хвороба поновлюється. 
        В залежності від виду педикульозу у дитини різняться методи його лікування. 
        Волосяні воші видаляють шляхом щоденного розчісування волосся густим гребінцем. Гниди знімаються вручну. Волосся обробляють спеціальними антипедикульозними засобами, які продаються в аптеках. Також потрібне кип’ятіння постільних речей, одягу. 
        Процедура вичісування померлих вошей і видалення гнид повинна повторюватися щодня до тих пір, поки батьки не переконаються в тому, що голова дитини повністю очищена від паразитів. Щоб спростити процедуру, рекомендується підрізати довге волосся у дівчаток хоча б до плечей. 
        До речі, в старовину дитячий головний педикульоз легко усували, повністю збриваючи волосся на голові дитини. 
        Для перемоги над платтяною вошшю потрібно профілактично прокип’ятити або обшпарити паром одяг і постільні приналежності дитини, потім просушити їх на сонці або морозі в добре провітрюваному місці. 
        Також рекомендується обробити їх інсектицидним засобом (продається в аптеках), після чого доведеться їх випрати і провітрити на протязі протягом декількох днів. 

Профілактика педикульозу в дітей 

        Кращою профілактикою педикульозу в дітей є дотримання санітарно-гігієнічних норм. Особливо важливо дотримуватися цього правила в місцях масового перебування дітей: у дитячих садках, школах, інтернатах, таборах. 
        Також дуже корисно привчити дитину користуватися тільки своїм гребінцем, не надягати чужий одяг (особливо головні убори). Старшій дитині потрібно розповісти про педикульоз і про методи його профілактики. 

Значення та правила виконання ранкової гігієнічної гімнастики

       Ранкова гігієнічна гімнастика (зарядка) – це виконання комплексу фізичних вправ для більш швидкого переходу від стану сну до стану бадьорості і підвищення працездатності. Систематичне виконання зарядки самодисциплінує, зміцнює волю та впевненість у власних силах.

       При виконанні ранкової гігієнічної гімнастики потрібно дотримуватися таких правил:

  •        Робити зарядку щоденно і в той самий час,зразу після пробудження (перед сніданком).

  •        Закінчувати виконання комплексу фізичних    вправ водними  процедурами.

  •         Кожну фізичну вправу виконувати правильно із максимальною віддачею сил, дихаючи вільно                       через ніс повними  грудьми.

  •        Вправи в комплекс підбирати таким чином, щоб були задіяні всі групи м’язів.

  •        Раз у два місяці ускладнювати комплекс вправ і підвищувати рівень навантаження за умови, що ранкова зарядка повинна бадьорити, а не втомлювати.

  •        Постійно слідкувати за самопочуттям. У разі відчуття болю припинити виконання чи перейти до більш легких вправ.

  •       Ранкова гігієнічна гімнастика вимагає прояву вольового зусилля, наполегливості у здійсненні поставленої мети. Діти привчаються раціонально використовувати свій час. Ранкова гімнастика поступово стає для них звичною справою. Ось чому ранкова гігієнічна гімнастика повинна стати частиною режиму життя дошкільників та тим першим кроком, за допомогою якого формується особиста фізична культура. Завдання батьків - допомогти своїм дітям у цьому й проконтролювати їх.

  •       Особистий приклад батьків чудовий засіб заохочення і залучення дітей до занять.

Профілактика грипу та ОРВІ!

Як не захворіти на грип. Поради лікаря Комаровського

       Головна особливість вірусу грипу – здатність постійно змінюватися (в цьому і підступність захворювання – не встигла людина отримати імунітет на певний штам вірусу, як той вже змінився). На сьогоднішній день медикам відомі три основні різновиди вірусу грипу – А, В і С. Вірус С відрізняється тим, що він стабільний, тобто, якщо людина перехворіла ним один раз, то отримує імунітет на все життя. Тому ним хворіють в основному діти. Вірус грипу В – мінливий, але не настільки, як вірус грипу А, який постійно змінюється – саме він викликає епідемії.

        Сам по собі грип не страшний, небезпечні його ускладнення – бронхіти, пневмонії, серцево-судинні захворювання, менінгіт. Ймовірність отримати ці хвороби зростає, якщо грип переносити на ногах, тому головна умова при лікуванні – постільний режим.

        Як заражаються грипом? Джерело передачі вірусу єдине – хвора людина. Захворіти на грип через те, що ви змерзли або промочили ноги неможливо. Найчастіше люди заражаються або на роботі (в учбовому закладі), або в громадському транспорті. Якщо можливо, то краще кілька зупинок пройти пішки, ніж їхати в переповнених маршрутках чи тролейбусах.

Краща профілактика грипу – вакцинація, але вона підходить лише здоровим людям, і її необхідно робити мінімум за 2 тижні до початку епідемії. Слід пам’ятати, що імунітет після щеплення тримається 6-12 місяців, тому торішня вакцинація в цьому році виявиться неефективною. Тим більше, що епідеміологи в нинішньому сезоні прогнозують циркуляцію вірусу, штами якого не входили до торішніх вакцин.

        Любителям так званих народних засобів профілактики слід пам’ятати, що ніяких диво-засобів проти грипу не існує.Цибуля, часник і тим більше спиртні напої абсолютно марні. Це ж стосується і різних імуностимуляторів, вітамінів, БАДів. Тому не слід витрачати гроші на придбання широкорекламованих ліків.

          Багато людей вважають, що від зараження допоможе захиститися марлева маска. Це думка помилкова. Розмір вірусу настільки маленький, що він легко проникає навіть через багато шарів маски. Але от якщо маску одягне хвора людина, то вона затримує крапельки слини, в якій особливо висока концентрація вірусу при кашлі, чханні або навіть при розмові, це дещо убезпечить від зараження тих, хто знаходиться поруч. При цьому потрібно пам’ятати, що маска швидко стає вологою від дихання і сама фактично перетворюється на джерело інфекції. Тому її слід міняти через кожні 2 години або ретельно прасувати гарячою праскою.

          Найпоширеніший шлях передачі вірусу – через руки інфікованого (хворий торкається носа, рота, і вірус потрапляє на руки). Тому бажано утриматися від рукостискання і частіше мити руки з милом.

           Вірус грипу комфортно себе почуває в сухому, теплому і погано вентильованому приміщенні. Але він дуже швидко руйнується в прохолодному, «живому» повітрі. Тому на вулиці під час прогулянки підхопити хворобу складно, тим більше в морозну погоду. Вдома потрібно постійно провітрювати приміщення і бажано не включати додаткові опалювальні прилади, оскільки вони дуже сушать повітря. Якщо холодно в квартирі, то краще тепліше одягнутися і бажано кілька разів на день робити вологе прибирання.

         При лікуванні грипу важливо дотримуватися таких правил. Захворіли – йдіть на лікарняний. Переносячи грип на ногах, ви не тільки ризикуєте своїм здоров’ям, але і гарантовано станете причиною зараження декількох людей. Якщо не шкодуєте себе, то пожалійте хоча б інших.

          Головне – постільний режим. Не варто бігти в аптеку і купувати багато ліків. При звичайному перебігу грипу можна обійтися і без ліків. Досить буде рясного пиття, повноцінного харчування, зволоження носа і прийому «аскорбінки». Не слід захоплюватися нібито антигрипозними (в цьому нас намагається переконати реклама) препаратами, в основі яких – парацетамол. На вірус грипу вони не чинять ніякої дії, а от печінку «посадити» можуть. І не забувайте, що в кімнаті постійно повинно бути чисте, прохолодне, вологе повітря. Жарознижуючі засоби слід вживати лише в тому випадку, коли є висока температура (вище 38°С).

          Пам’ятайте, вірусні інфекції не лікуються антибіотиками, не слід їх вживати і для профілактики ускладнень – лікувати хворобу до її настання безглуздо.

        До речі, за інформацією Державної служби України з лікарських засобів, серед зареєстрованих МОЗ ліків, є ті, які не допомагають при лікуванні грипу. Зокрема, це анаферон, ангістол і афлубін.

 

кір

10 порад медичної сестри

Порада 1. З усіх питань щодо здоров'я вашої

дитини слід звертатися до лікаря-педіатра, який

призначає лікування або при необхідності

спрямовує дитину на обстеження до інших

лікарів-фахівців.В особливих випадках, щоб

не було затримки термінів початку лікування,

при появі перших характерних ознак захворювань рекомендується відразу звертатися до фахівця в даній галузі медицини.

 

Порада 2.Якщо ви помічаєте, що ваша дитина у колі своїх однолітків відрізняється незручністю рухів, поганою промовою, якщо у неї буває непритомність, запаморочення, головні болі, блювота, її закачує в транспорті, необхідно проконсультувати дитину у невропатолога.

 

Порада 3.Зверніть увагу на поведінку дитини: надмірна рухливість, гіперзбудливості або, навпаки, млявість, стомлюваність, плаксивість, страхи, порушений сон, нав'язливі руху - це найбільш поширені симптоми психічного напруження ще слабкої нервової системи дитини-дошкільника.При появі цих ознак обов'язково слід показати дитину дитячому психіатру.

 

Порада 4.Ваша дитина часто перепитує чи не завжди реагує на звернену до неї, у дитини бувають часті ангіни, втрата голосу, кашель, постійний нежить, якщо вона спить з відкритим ротом, хропе уві сні, гугнявить при розмові - проконсультуйтеся у ЛОР-лікаря .                        

 

Порада 5.Якщо у дитини поганий апетит, часто виникає нудота, блювання, порушення стільця (запор, рідкий стілець), болі в животі (до їжі, після їжі), слід звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря-гастроентеролога.

 

Порада 6.Звернення за консультацією лікаря-алерголога необхідно в тих випадках, якщо в дошкільному періоді у дитини виникає реакція (висип, набряк, утруднене дихання, раптовий нежить, чхання) на якусь їжу, запахи, пилок квітів, ліки, щеплення.

Порада 7.Запалення шкіри на різних ділянках тіла (частіше на руках і ногах), що супроводжується почервонінням, сверблячкою, лущенням - можливо, це ознаки хронічного дерматиту або екземи, вилікувати які допоможе лікар-дерматолог. До дерматолога слід звертатися за будь-яких видимих зміни стану шкірних покривів, нігтів, волосся.

 

Порада 8.Якщо ви помічаєте, що дитина прищурює  повіки, коли розглядає віддалені предмети, або низько схиляється над листком альбому або книги, близько сідає до екрану телевізора, якщо вона здалеку (з відстані 5 метрів) не розрізняє дрібні (до 1 см в діаметрі) предмети, необхідно перевірити гостроту зору вашої дитини - зверніться до окуліста(офтальмолога).

 

Порада 9. Постійно звертайте увагу на поставу дитини: при ходьбі він сутулиться, у нього одне плече нижче іншого, лопатки сильно виступають при випрямленні спині;сидячи на стільці, він помітно прогинається в ту чи іншу сторону, намагається часто змінювати позу, низько нахиляється (майже лягає на стіл) під час малювання і т.п. - Обстеження стану хребта повинен здійснити фахівець-ортопед.

 

Порада 10.Не забувайте про необхідність обов'язкових профілактичних оглядів вашої дитини наступними фахівцями: ендокринологом (попередження

захворювань щитовидної залози, діабету,

ожиріння, порушень росту), хірургом

(виявлення вроджених аномалій), стоматологом

(виявлення і лікування карієсу),кардіологом

(діагностика порушень функції серця та судин),

логопедом (порушення мови і сприйняття

звуків).

коронровірус

​УВАГА !

     Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,  Постанови Кабінету Міністрів України  від 11.03.2020   № 211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу                COVID – 19», рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол   № 5 від 12.03.2020 року), наказу управління освіти і науки від 12.03.2020 № 184 «Про призупинення освітнього процесу у закладах загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти міста Суми», з метою недопущення занесення та поширення серед учасників освітнього процесу короновірусної інфекції COVID – 19 освітній процес у   закладі освіти призупинено з 12.03.2020 року по 24.04.2020 року включно. Під час карантину дітям заборонити відвідувати заклад освіти.

Постанова Кабінету Міністрів України  від 11.03.2020   № 211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID – 19» - переглянути

Рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій - переглянути

Наказ Міністерства освти і науки України від 16.03.2020 №406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню короновірусу COVID – 19"  - переглянути

Наказ управліня освіти і  науки СМР від 12.03.2020 № 184 «Про призупинення освітнього процесу у закладах загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти міста Суми» - переглянути

Наказ управліня освіти і  науки СМР від 17.03.2020 № 191 "Про органгізаційні заходи для запобігання поширенню короновірусу COVID – 19" - переглянути 

Наказ КУ Сумський НВК № 11 м. Суми від 12.03.2020 № 39 "Про призупинення освітнього процесу у закладі освіти" - переглянути

Наказ КУ Сумський НВК №11 м.Суми від 12.03.2020  № 18-к  "Про зміну графіків роботи особового складу закладу освіти через загрозу поширення короновірусу - переглянути

Наказ КУ Сумський НВК № 11 м. Суми від 23.03.2020 № 35-к" Про внесення змін до наказу від 12.03.2020 № 18-к  «Про зміну графіків роботи особового складу закладу освіти через загрозу поширення короновірусу" - переглянути

Права батьків на відпустку під час карантину - переглянути

Пропонуємо переглянути інформацію щодо  запобігання занесенню і поширенню госторї респіраторної хвороби, спричиненою короновірусом 2019-nCoV

Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу

Український уряд запустив електронний ресурс, де буде публікуватися вся актуальна інформація щодо поширення коронавірусу в Україні. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

На сайті зокрема наявна інформація про сам вірус, способи його передачі.

відпустка.webp
2020_коронавiрус_настанови_МОЗ-1.jpg
bottom of page