top of page

НЕ ТАЛАНОВИТИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ

                Талант – видатні вроджені якості, особливі природні здібності. Обдарований – теж, що і талановитий.          

         Здібності – природна обдарованість, талановитість. Геній – вища творча здатність. Дослідниками психології і педагогіки вже не раз доведено, що чим людина молодше, тим вона універсальніше за своїми можливостями.

Маленька дитина, з одного боку, – «ще може все». Вона не розвинула одні сторони своєї психіки, одні групи здібностей за рахунок інших і не поставила собі кордону з власних своїх досягнень, як це буває з нами, дорослими.

Зрозуміло, що в просторі і часі одного людського життя, ніхто не може «стати всім», але в сприятливих умовах багато дітей можуть успішно проявити себе в різних видах творчості.

           Для дитячого віку характерна креативність (прагнення до творчості). 

          Для батьків головне бачити в кожній дитині творця.

 

        

Необхідно лише бажати її слухати і вміти слухати.

          Природа щедро нагородила людину. Вона дала їй все для того, бачити, відчувати, відчувати навколишній світ. Вона дозволила їй чути все різноманіття існуючих навколо звукових фарб. Можна нерідко чути: «Мабуть, моя дитина пішла в батька, у неї зовсім немає музичного слуху. Досить поширена формула визначення причини відсутності здібностей сина чи дочки. Однак все насправді інакше.

      Кожен від природи музикальний. Оточуюче середовище ростить і живить особистість. Якщо для музичного розвитку дитини з самого народження створені необхідні умови, то це значний ефект у формуванні її музикальності.

Ранній прояв музичних здібностей говорить про необхідність починати музичний розвиток якомога раніше.

 

Поради батькам, які прагнуть розвивати здібності  своїх дітей

 

  • Уникайте однобокості в навчанні та вихованні

  •  Не  позбавляйте  дитину  ігор, забав, казок, створюйте умови для виходу дитячої  енергії,  рухливості, емоційності.  

  •  Допомагайте дитині в задоволенні  основних   людських  потреб (почуття безпеки, кохання, повага до себе та оточуючих), оскільки людина, енергія якої  пригнічена загальними проблемами, найменше спроможна досягти висот самовираження

 

  • Залишайте дитину на самоті й дозволяйте займатися своїми справами.

  • Пам’ятайте: «Якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас».

  •  Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчут­тя до невдач. Уникайте  незадовільної  оцінки  творчих  спроб дитини.

  •  Будьте терплячими до ідей, поважайте допитливість, запитання дитини. Відповідайте на всі запитання, навіть якщо вони, на ваш по­гляд, виходіть за рамки дозволеного.

  •  Навчайте не того, що може сама дитина, а того, що вона опано­вує за допомогою дорослого, показу, підказки.

bottom of page