top of page

Як правильно вибирати іграшки

                                                     Дорослим варто знати, що далеко не всі іграшки проходять сертифікацію. Вони мо­жуть містити небезпеку для життя і

                                                    здоров'я дітей. Крім того, на розгляд Ради подаються лише вітчизняні іграшки, що впроваджуються у виробництво.

                                                     Чинна нормативно-правова база в Україні не передбачає психолого-педагогічного контролю безпечності

                                                імпорт­них іграшок.

                                                      Отже, велика відповідальність під час підбору іграшок для дітей, особливо для дитячих закладів, покладається на

                                                педаго­гів і батьків. Власне, до вибору іграшок для ма­люків необхідно ставитися не менш відпові­дально, ніж до вибору                                                    одягу та продуктів  харчування. Особливу увагу варто приділяти іграш­кам для дітей раннього віку, оскільки ця категорія спо­живачів є найбільш   незахищеною і вразливою.

        Насамперед необхідно звернути увагу на упаковку до іграшок. На ній обов'язково має бути вказано таку інформацію:

т вік дитини, для якої призначено іграшку. Увага: напис «3 + » є попереджувальним і свідчить про наявність дрібних деталей, що небезпечно для дітей раннього віку. Крім того, має бути вказано вікову адресність, встановлену відповідно до змісту іграшки, її складнос­ті тощо. Зазвичай виробник декларує нижню вікову межу, наприклад: «Для дітей віком від 5 років»; а назва підприємства-виробника і його реквізити. На­пис «Виготовлено в Україні» може вважатися суто ре­кламним і у разі виникнення зауважень, претензій, рекламацій не дає змоги знайти виробника; « чітка інформація про догляд за іграшкою, способи санітарно-гігієнічної обробки та про можливу небез­пеку, пов'язану з експлуатацією іграшки (наприклад: «Не запускати поблизу ліній електромереж» — для по­вітряного змія).

         Не варто купувати іграшку, що має сильний неприємний запах. Це може свідчити про наявність шкідливих речовин і сполук у мате­ріалі, з якого її виготовили. Про низьку якість матеріалу свідчить липка на дотик іграшка, залишки фарби на руках. Гострі краї, висту­пи, що можуть травмувати дитину, можна виявити самостійно.

          Не менш важливим для формування естетичного смаку, вихо­вання сенсорної культури є зовнішній вигляд іграшки, її художні ха­рактеристики. Дратівливі кольори, їх негармонічне поєднання, пору­шення анатомії (для фігурок людей і тварин) є показниками низької якості іграшки.

       Слід також уважно ставитися до напису «навчально-ігровий посібник», який дуже часто виробники розміщують на упа­ковці своєї продукції з рекламною метою. На упаковці (етикетці) іграшки має бути вказано вихідні дані документа, на під­ставі якого ухвалено рішення про надання відповідного грифа Мініс­терства освіти і науки України (дата і номер листа) та текст самого грифа з інформацією про призначення навчально-наочного ігрового посібника й адресацією використання.

          Отже, придбання іграшок в організованих місцях торгівлі (супер­маркетах, спеціалізованих магазинах), уважне ставлення до наявності документів, що засвідчують безпечність іграшок, а також виважений підхід до вибору іграшок (їхнього змісту, зовнішніх характеристик) да­ють змогу захистити дітей від потенційно шкідливої продукції.   

 

 

 

 

 

 

УЧІТЬ ДИТИНУ  БУТИ ВІДПОВІДАЛЬНОЮ

  • Хваліть дитину , коли вона поводиться відповідально . Наприклад : «Дякую , що ти не забув зачинити двері . Тепер у нас не буде холодно».

  • Пояснюйте словами свої дії . Наприклад: «Я кладу нову книжку на полицю. Ти зможеш переглянути й прочитати її пізніше»; « Я збираю частинки конструктора «Лего» в торбинку, щоб вони не загубилися. Ти теж так роби».

  • Стежте за тим, щоб було місце для всіх іграшок та матеріалів, а також для особистих речей дитини.

  • Допомагайте дитині знаходити можливі способи розв’язання проблеми до  того, як подібна ситуація виникне знову.  Наприклад: «А що ти зробив би тоді, коли б це сталося й  іншого разу? »

  • Нагадуйте дитині правила поведінки вдома та наслідки їх порушень .

  • Розігруйте з дитиною різні проблемні ситуації. Часом доцільно взяти на себе роль неслуха, вередуна . Демонструючи неправильні дії такого персонажа та реакцію на це інших, можна допомогти малому зрозуміти їх неприпустимість.

 

 ВЕЧІРКА      ДЛЯ    НАЙМЕНШИХ !

    Техніка безпеки. Можливо, дитяча кімната виявилась замалою, і ви

вирішили влаштувати свято в залі. Щоб не смикати дітей постійними

зауваженнями та не сумувати з приводу розбитої вази або замазаної

кремом оббивки дивану, радимо вжити необхідних заходів. По-перше,

заховайте якнайдалі дорогоцінні речі та речі, що б’ються. По-друге,

застеліть диван накидкою, яку можна пізніше випрати. По-третє,

спробуйте переставити меблі з центру кімнати до стіни. Що стосується дорогого світлого килима на підлозі, не сподівайся на те ,що гості будуть такі ж акуратні, як ваша дитина. Радимо передбачити гострі ситуації і замінити предмет розкоші чимось простішим. Комп’ютер, відеомагнітофон, музичний центр поставте так, щоб тільки дорослі могли ними користуватися. Не провокуйте будь-якого «майстра» експериментувати з дорогою технікою. І пам’ятайте - наслідки дитячої вечірки багато в чому залежать від того, на скільки ви будете передбачливими.
         Стіл для дітей. Прийом для дітей краще всього влаштовувати по типу шведського столу. Доречними будуть усілякі бутерброди, овочі, печиво, соломка, чіпси, горішки, фрукти. Не перебільшуйте з шоколадними цукерками - шлунки маленьких ласунів не повинні постраждати. Обов’язковий елемент дня народження - торт із свічками. Напої відразу розлийте в келихи. Старші діти можуть їсти самостійно, за меншими потрібно наглядати. 
         Веселі ігри. Допомога дорослих необхідна і в тому, щоб діти не сумували. Наперед продумайте, як ви будете розважати дітей, оберіть ігри, підготуйте конкурси. Потурбуйтесь про те, щоб підготувати невеличкі сувеніри для кожного з учасників. Солодощі та дрібнички принесуть дітям багато радощів. Серед найпопулярніших ігор:
     • Пантоміма, або «корова» (дитина «показує» слово, а всі відгадують, якщо потрібно щось озвучити, можна говорити «му-у !») ;
     • Гра зі стільцями (музика закінчується, всі сідають, а стільців менше, ніж дітей);
     • Зіпсований телефон (всі сідають в ряд і по черзі шепочуть на вухо один одному слово, а потім порівнюють, що вийшло в кінці);
     • «Каблучка» (ведучий непомітно передає будь-кому з гравців «каблучку», і він повинен швидко «вистрибнути на ганок»);
     • Їстівне-неїстівне; 
      • У Панаса (ведучий із зав’язаними очима ловить гравців ).
        Після святкового обіду можна дістати олівці, фломастери і влаштувати конкурс малюнків. Гарно розважить і заспокоїть дітей складання картинок з пазлів. Гості також можуть влаштувати концерт під назвою «Хто на що здатен».     

bottom of page