top of page

ПРАВООСВІТНЯ  РОБОТА З ДІТЬМИ

 

        На виконання  Конвенції ООН про права дитини у закладі освіти впроваджується інноваційна технологія правового і превентивного виховання дітей, що підтверджує профіль роботи  закладу - гуманітарний (правове виховання).

      У результаті впровадження даної технології створена цілісна ефективна система правової освіти дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів.

      Ця система  включає роботу з усіма учасниками освітнього процесу, має три напрями роботи, одним із якого є  робота з дітьми.

     Мета  роботи  закладу  освіти зі здобувачами освіти:

  • Дитина має знати свої права, обов’язки, може пояснити ці категорії, їх значення;

  • Дитина має практичні навички правової поведінки; керується у своїй поведінці моральними нормами;

  • Дитина має знати  міжнародні вимоги щодо збереження миру на планеті Земля;

  • Дитина повинна вміти користуватись своїми правами в реальному житті, захищати себе, своїх друзів.

       

          

     

        

 

       Для здобувачів освіти  творча група  закладу спільно  з Головним управлінням юстиції у Сумській області  видала збірку «Сім’я «Журавоньки» запрошує батьків у світ правознавства», матеріали якої були основою методичних рекомендацій щодо використання  ілюстрованої серії картин «Права дитини», Київ, 2014.

Збірка та серія картин  розповсюджені серед дошкільних закладів міст України.

 

      Робота з дітьми  направлена на:

  • превентивне виховання,

  • формування основ правової культури.

            В основу системи правового виховання дітей ми  поєднуємо зміст, форми і методи правового та  морального виховання. Бо саме морально-правове

виховання покликане виховувати особистість

чутливою до свого оточення, бути соціально-активною, залучатися до суспільного життя, в якому права людини виступають визначальними.

        У кожній групі та класі  свою мету виконують стенди «Родинне дерево», «Я маю право», їх смислове наповнення збільшується  відповідно віку дітей.

       Не забуваємо ми і про обов’язки дітей. У групах та класах є Правила групи, де зазначені вимоги та правила, норми співжиття в соціальній групі однолітків з одночасним збереженням власної індивідуальності.

      З дітьми дошкільного віку проводяться хвилинки правознавства,  заняття з  народознавства, краєзнавства, виховні години, тематичні проекти. З дітьми вирішуються проблемні питання, моделюються ситуації, відбувається рольове програвання бажаної поведінки в різних життєвих ситуаціях, переглядаються фрагменти мультиплікаційних фільмів, казок з наступним  аналізом поведінки героїв. Так у довільній формі вивчаються основні права дитини відповідно Конвенціїї ООН.

    З учнями початкової школи  проводяться уроки «Я і Україна», "Ми -Сумчани. Наша Сумщина»,  виховні години, організовується робота над тематичними проектами, обговорюються та розв'язуються різні проблемні ситуації, піднімаєються більш сер’йозні проблеми.  

       З дітьми старшого дошкільного віку  проводяться заняття гуртка "Основи правознавства".

      Виданий посібник  збірка "Дошкільнятам про основи правознавства"/Т.Д.Борисенко, Р.В.Бречка, Н.М.Крамаренко. Тернопіль: Мандрівець, 2017. - 144 с.

Детальніше про організацію гуртка "Основи правознавства" натисність

ТЕМАТИЧНІ ТИЖНІ 

 

    Кожна доросла людина розуміє, що вона наділена певними правами. Міжнародний день прав людини відзначають 10 грудня. 

    Міжнародний день прав людини - чудова нагода з'ясувати уявлення дітей про свої права та нагадати батькам про права кожної людини.

     На виконання Конвенції ООН про права дитини, Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про дошкільну освіту», з нагоди прийняття Декларації прав людини,  з метою виховання правової свідомості у дітей дошкільного віку та молодших школярів традиційно до 10 грудня  щороку у закладі проходить Всеукраїнський тиждень права. У рамках Тижня проводяться  різноманітні заходи, тематичні заняття, Всеукраїнський урок  "Права людини", виставки малюнків "Мої права в моїй державі", програвання правових ситуацій тощо... Заходи  Тижня направлені на розширення знань дітей про власні права та особисту відповідальність, формування вміння  дітей висловлювати власну думку,   конструктивно вирішувати конфлікти, приймати колективні рішення, відчувати відповідальність за власне життя і добробут суспільства.   

      Традиційно проводиться  Тиждень «Виховуємо толерантність», який направлений на активізацію знань учасників освітнього процесу  про права дітей згідно Конвенції ООН про права дитини, формування якостей толерантної особистості, забезпечення прав неповнолітніх у  закладі освіти.

       У рамках тематичних тижнів проводиться з дітьми відповідна робота, готуються презентації, проекти, виховні години, свята та розваги.

         

bottom of page