top of page

РОБОТА З ДІТЬМИ

       Основними напрямами діяльності практичного психолога  закладу освіти, які забезпечують вирішення завдань психологічного супроводу розвитку дитини, є діагностична, просвітницка, консультативна та корекційно-розвивальна діяльність.

     Першим кроком у реалізації поставлених перед психологічною службою закладу освіти  завдань є психологічна діагностика, яка має на меті зібрати необхідні дані про розвиток дитини для того, щоб спланувати подальшу роботу з дитиною, педагогами, батьками.

       Поряд з основними напрямами діяльності практичний психолог  має  такі напрями роботи як прогностика, реабілітація та профілактика.

     Реабілітація– надання психолого-педагогічної допомоги вихованцям, які перебувають у кризовій ситуації (постраждали від соціальних, техногенних, природних катастроф, перенесли тяжкі хвороби, стреси, переселення, зазнали насильства тощо), з метою адаптації до умов навчання і життєдіяльності.

    Прогностика – розроблення і застосування моделей поведінки групи та особистості у різних умовах, проектування змісту і напрямів індивідуального розвитку вихованців, визначення тенденцій розвитку груп та міжгрупових відносин.

   Профілактика – це один з напрямів діяльності, що дозволяє своєчасно попередити відхилення у психофізичному розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігти конфліктним ситуаціям в освітньому процесі. Особливість профілактичної діяльності працівника психологічної служби з дітьми дошкільного віку та чнями початкової школи полягає в опосередкованості впливу на дитину через батьків і педагогів.

bottom of page