top of page

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

          

        Відповідаючи на вимоги часу, запити суспільства, у контексті духовного розвитку особистості у закладі освіти здійснюється  виховання в дітях патріотизму і толерантності до людей різних національностей.  

        У  закладі освіти проводиться робота з  національно-патріотичного виховання,  розроблені заходи . Це досягається активізацією емоційної сфери дитини на основі широкої поінформованості про історію, традиції, культуру рідної країни. 

      

       Патріотичні почуття дітей дошкільного та молодшого шкільного віку засновуються на інтересі до найближчого соціального, природного і культурного оточення (сім'ї, батьківського дому, рідного міста, села, країни, традицій та звичаїв свого народу).

        Позитивне ставлення до світу закладається на основі виховання любові та поваги до найрідніших людей (мами, тата, бабусь, дідусів, братів, сестер), усвідомлення тісного взаємозв’язку між поколіннями. Педагоги навчального закладу  приділяють увагу формуванню у дітей дієвих емпатійних проявів щодо близьких, адже мало розуміти, що таке доброта, турбота, вдячність, взаємодопомога - необхідно проявляти ці почуття у повсякденні, цінувати членів своєї сім’ї й теплоту рідної домівки.

НАРОДОЗНАВСТВО - ДЖЕРЕЛО НАЦІОНАЛЬНОГО ДУХУ

       

        Одним важливим напрямом патріотичного виховання у  закладі освіти є прилучення дітей до народознавства — вивчення культури, звичаїв рідного народу шляхом ознайомлення з характерними ознаками побуту українців (житло, одяг, предмети побуту, народна іграшка), народних  ремесел (гончарство, вишивка, килимарство, лозоплетіння тощо), символів (верба і калина, вінок, рушник).

       У формуванні патріотично налаштованої особистості вагомою є роль народних традицій та обрядів: вони привертають увагу дітей до цінностей предків, створюють позитивний настрій, розкривають основи правомірної поведінки, навчають проявляти толерантність щодо всього живого. В процесі ознайомлення з традиціями і звичаями емоційний досвід дітей збагачується новими враженнями, розширюється коло їхніх знань про довкілля, зокрема про близьких людей та свою малу Батьківщину. Залучення дітей до підготовки і відзначення свят народного календаря пробуджує в них любов до рідної землі, повагу до людей праці, інтерес до історії своєї країни.

      Виховання любові до Батьківщини, гордості за свою країну у закладі поєднуються із формуванням доброзичливого, толерантного ставлення  до культури інших народів, до кожної людини окремо, незалежно від кольору шкіри та віросповідання. Заплановані заходи сприяють формуванню в дітей етики міжнаціонального спілкування, яка передбачає симпатію, доброзичливість, повагу до людей різних національностей, що живуть в Україні, інтерес до буття, культури, традицій і звичаїв.

Anchor 2

Добірка мультимедійних презентацій для ознайомлення дітей із символами України

Символи України. Базові знання https://www.youtube.com

Державні і народні символи України https://www.youtube.com

Гімн України https://www.youtube.com/

Гімн України https://www.youtube.com/

Слався Україно!!https://www.youtube.com/

На світі є одна країна https://www.youtube.com/

Пісня про Українуhttps://www.youtube.com/

Це моя Україна https://www.youtube.com/

Діти України за Єдину Україну!!! https://www.youtube.com/

Це моя Україна https://www.youtube.com/

Україна - це я https://www.youtube.com/

Запорозькі козакиhttps://www.youtube.com/

 

День українського козацтва та захисника України!

     До Дня Соборності України,Українського козацтва та Захисника України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України з дітьми дошкільного віку та учнями 1-4 класів  організовуються цікаві заходи, щодо вивчення військових традицій українського народу, проведяться акції "Малюнок воїну-герою", організовуються проекти "Мій тато - захисник України", проведяться флеш-моби,  урочисті лінійки з учнями 1-4 класів. 

     Щорічно  23 серпня  урочисто відзначається День прапора та День незалежності України. Державний прапор – це уособлення нашої незалежності, це наш дух, наша честь і наша слава. Тож нехай він надихає всіх у нелегкій, але почесній справі розбудови нашої країни! Нехай своєю багатовіковою історією підтримує всіх у повсякденні та надає впевненість у найкращому майбутньому України.  Щастя вам, стабільності, добробуту та наснаги! 

      У рамках Тижня сім’ї  організовуються спільні виставки робіт батьків та дітей  на тему «Я люблю Україну».   Виставки  відрізняються оригінальним підходом до реалізації теми, насичені патріотичним духом.

       

лінійка

День Збройних сил України!

       День Збройних Сил України!  Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.    У закладі освіти були проведені заходи з відзначення Дня збройних сил України, проведені бесіди з дітьми, рольові ігри, створені цікаві проекти тощо. Вихователі разом з дітьми та їх батьками провели конкурси малюнків, вечори віршів.У цей День всі вихованці  закладу освіти  приєдналися до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів, солдатів і офіцерів! Українському воїну присвячені всі заходи цього дня (тематичні заняття, розваги, пісні та вірші). 

День пам'яті та примирення!

            У  закладі освіти відбулися заходи, присвячені  "Дню памяті та примирення", вихованці, учні та педагоги вшанували память зхагиблих у Другій Світовій війні 1939-1945 років, виготовляли квітки пам'яті, переглядали відеороліки про подвиги українського народу.

День вишиванки!

  Традиційно  в третій четвер травня українці відзначають День вишиванки, всеукраїнське свято, покликаний зберегти традиції носіння національного одягу.   В цей день колектив закладу освіти , діти та їх батьки прийшли в національних вишиванках. У честь свята влаштовуються флешмоби та паради вишиванок, діти малюють власні вишиванки та утворюють нові національні узори. 

bottom of page