ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ 2023
На виконання плану роботи на 2023/2024 навчальний рік, наказу від 08.11.2023 №160 «Про проведення Тижня толерантності у СПШ№11 СМР», з нагоди відзначення Міжнародного дня толерантності (16 листопада) та з метою пропаганди навичок конструктивного спілкування всіх учасників освітнього процесу, формування в здобувачів освіти загальнолюдських моральних якостей толерантного ставлення до оточуючих та активної життєвої позиції був з 13.11.2023 по 17.11.2023 проведений тиждень толерантності.
До проведення Тижня толерантності було залучено 110 дітей дошкільного віку, 182 учня початкової школи та їх батьки, 50 працівників закладу освіти.
З колективом закладу освіти практичний психолог Лєгарєва М.О. провела інформаційний дайджест «Особисті кордони; та що робити коли ії порушують?». Соціальним педагогом Іваненко А.Г. було проведено бліц опитування «Чи живе в моїй школі толерантність?». Були оновлені інформаційні стенди та інформація в корпоративній мережі Teams та на сайті закладу освіти.
У рамках тижня із здобувачами освіти практичний психолог Лєгарєва М.О., проводила з учасниками освітнього процесу години психолога, акції, квести, години спілкування, анкетування, виставки малюнків та плакатів, які зробили тиждень цікавим та змістовним. З метою розвитку дружніх стосунків в колективі, розвитку доброзичливого ставлення один до одного практичний психолог Лєгарєва М.О. провела просвітницько-розвивальні заняття для здобувачів освіти, а саме: «Будемо дружити в мирі й дружбі жити» (для дітей раннього та молодшого дошкільного віку), розвивальне заняття з елементами арт терапії «Морально етичні взаємини. Дружба» (для дітей середнього та старшого дошкільного віку), розвиваючий квест «Все залежить від тебе» (з учнями 1-2 класів), гру «Емоційний крокодил-прокачай свої емоції» (з учнями 3-4 класів). У ході проведених заходів діти вчилися керувати емоціями, вчилися поважати думку інших , проявляти емпатію, співчуття.
Соціальний педагог Іваненко А.Г. з учнями початкової школи провела відеолекторій «Будемо толерантними», «Декларація принципів ООН», організовувала шкільну пошту «Мені приємно тобі сказати, що…». Учнями створені емблеми толерантності «Толерантний учень». Ця робота сприяла формуванню уявлення про поняття дружби як про соціальну і моральну цінність.
У рамках Тижня толерантності зі здобувачами освіти дошкільного віку вихователі проводили «ранкове коло» за такими темами: «Посміхнись тому, хто зліва, посміхнись тому, хто справа, ми – одна сім’я!», «Всі ми різні, всі ми рівні», «Якщо друг у тебе є – життя радісним стає», «Добро в кожному з нас!», «Посмішка здатна на диво». Така форма взаємодії налаштовувала дітей на доброзичливість та розвивала згуртованість.
Під час «ранкового кола» зі здобувачами освіти початкової школи класні керівники проводили бесіди «Емпатія важлива навичка», «Що значить бути толерантним?», «Правила толерантності», «Хай живе ввічливість», «Лихослів’я і наслідки» тощо.
У рамках тематичних заходів вихователі з дітьми провели інформативні заходи: інтернет гру «Добрі та погані вчинки» на освітній платформі https://learningapps.org/16740468, акцію «Долоньки щастя», конкурс мирилок «Дам тобі на зустріч руку». Вихователі ГПД з учнями провели колективну творчу роботу «Скринька компліментів» та створили хмаринку добрих слів «Чарівні слова з відусіль». Це сприяло створенню в класі/групі атмосфери довіри, розвитку дружніх толерантних стосунків між хлопчиками та дівчатками, налаштуванню на активну навчальну діяльність.
Для батьків здобувачів освіти була розміщена корисна інформація, а саме: в батьківських групах та на сайті закладу «Толерантність передається в спадок», розповсюджені інформаційні буклети «5 шляхів до серця дитини». Проведена спільна акція батьків та дітей «Усмішка помічник доброти». Вся робота була спрямована на просвіту батьків щодо вміння пошуку шляхів виходу із складної ситуації, формування у дітей відповідальної та безпечної поведінки.
Під час проведених заходів педагоги, здобувачі освіти та їх батьки вчилися розвивати навички толерантного спілкування, відповідальної, безпечної поведінки, виховувати почуття емпатії до оточуючих та дізналися, куди можна звернутися у разі складної ситуації. Толерантність врятує світ!