top of page

ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ  БУЛІНГУ 2023

        Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 23.09.2021 року № 4/793-21 «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу», листа Міністерства освіти і науки України листа від 29.09.2021 № 1/9-485 «Щодо сприяння в проведенні інформаційної компанії «Стоп булінг», листа Міністерства юстиції України від 13.09.2021 №78579/24.1/26-21 «Щодо долучення шкіл до проведення інформаційної компанії «Стоп булінг», на  виконання плану роботи на 2023/2024 навчальний рік, наказу від 11.09.2023 №137 «Всеукраїнського тижня з протидії булінгу у СПШ № 11 СМР»,  в закладі освіти з 18.09.2023 по 22.09.2023 був проведений Всеукраїнський тиждень протидії булінгу.

       До проведення Всеукраїнського тижня протидії булінгу було залучено 134 дітей дошкільного віку, 182 учня початкової школи та їх батьки, 50 працівників закладу освіти.

         Педагогічних працівників та батьків здобувачів освіти було проінформовано  про заплановані заходи, що проводяться в рамках Тижня, які були спрямовані на формування у здобувачів освіти навичок ненасильницької поведінки, здатності протистояти насильству, виховання соціальної відповідальності.

       З колективом закладу освіти практичний психолог Лєгарєва М.О. провела правопросвітницький нетворкінг «Базове ставлення педагога до дитини». Соціальним педагогом Іваненко А.Г. були оновлені інформаційні стенди та інформація в корпоративній мережі TIMS та на сайті закладу освіти.

        У рамках тижня із здобувачами освіти практичний психолог            Лєгарєва М.О.,  проводила різноманітні заходи: години психолога, акції, квести, години спілкування, анкетування, виставки малюнків та плакатів, які зробили тиждень цікавим та змістовним.

       У рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу зі  здобувачами освіти дошкільного віку, вихователі проводили « ранкове коло» за такими темами: «Правила поведінки в групі», «Ми вміємо дружити», «Допомагати це так приємно», «Чи варто ображатись?», «Мої добрі вчинки» та провели творчу колективну роботу «Кого можна назвати другом або подругою» така форма роботи налаштовувала дітей на доброзичливість та розвивала згуртованість.

      Під час «ранкового кола» із здобувачами освіти початкової школи класні керівники проводили бесіди «Правила поведінки в школі», «Право людини  на життя», «Яка на смак образа», «Ми всі різні, ми всі рівні», «Моя родина –мій захист» тощо.

       Практичний психолог Лєгарєва М.О. з метою розвитку дружніх стосунків в колективі, розвитку доброзичливого ставлення один до одного провела просвітницько-розвивальні заняття для здобувачів освіти «Будемо дружити» (для дітей раннього та молодшого дошкільного віку), інтерактивну бесіду «Моя перша подорож безпечним онлайн простором» (для дітей середнього та старшого дошкільного віку), профілактичне заняття «Я» вміє дружити» (з учнями 1-2 класів), «Я» вміє керувати своїми емоціями» (з учнями 3-4 класів). В ході проведених заходів діти  вчилися керувати емоціями, вчилися поважати  думку інших , проявляти емпатію, співчуття.

      В рамках тематичних заходів вихователі з дітьми провели мульт-терапію «Про толерантність та взаємодопомогу», міні тренінг « Я твій друг і ти мій друг – ми с тобою друзі» (в середніх та старших групах). Вихователі ГПД з учнями провели тематичні уроки «Моя суперсила – безпека в інтернеті» та «Булінг ЗЛО», годину спілкування з гендерної рівності «Я-хлопчик, Я –дівчинка, ми різні, ми рівні». Це сприяло створенню в класі/групі атмосфери довіри, розвитку дружніх толерантних стосунків між хлопчиками та  дівчатками, налаштуванню на активну  навчальну діяльність.

      Соціальний педагог Іваненко А.Г. з учнями початкової школи провела бесіду «Конфлікт. Шляхи подолання конфліктів», організовувала профілактичні ігри «Територія щастя», «Щоб дружніми зростати». Ця робота сприяла  формуванню в учнів правильної реакції на прояви булінгу, дала змогу виробленню стратегії уникнення «цькування».

Для батьків здобувачів освіти закладу освіти була розміщена корисна інформація в батьківських групах та на сайті закладу «Що таке булінг? Профілактика починається з сім’ї», «Безпека дітей в інтернеті - це наша відповідальність», розповсюджені інформаційні буклети «Толерантність як умова спілкування з дитиною», «Вправи спрямовані на розрядку гніву та агресії у дитини», «Як приборкати Змія Горинича, що варто знати про дитячу агресію?». Робота була  спрямована  на просвіту батьків щодо вміння пошуку шляхів виходу із складної ситуації, формування у дітей відповідальної та безпечної поведінки.

         Під час проведених заходів педагоги, здобувачі освіти та їх батьки вчилися вирішувати конфлікти мирним шляхом, розпізнавати ситуації булінгу,  опановували навички протидії соціальному тиску, вчилися проявляти почуття емпатії та співпереживання, почуття власної гідності.

bottom of page