top of page

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА  В УМОВАХ ВОЄННИХ ДІЙ

           Кращі  практики психолого-педагогічного супроводу та підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнних дій і збройних конфліктів, надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства та торгівлі людьми переглянути 

        Як батькам запобігти ризиків домашнього насильства щодо дітей в період війни переглянути

Добірка платформ і сервісів, які допоможуть під час війни Переглянути

Долучіться до проєкту  BraveKidsUkraina.Круті BraveKids та їхні наставники, діліться своїми фото та відео, чим займатися в укриттях Детальніше

ВПРАВИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ДІТЯМ ВПОРАТИСЬ ЗІ СТРАХОМ І ТРИВОГОЮ

     Ви в школі й пролунала повітряна тривога? ЮНІСЕФ спільно з МОН та Культурною платформою Закарпаття підготували вправи, які допоможуть дітям впоратися зі страхом та тривогою. Одна з них, яку добре виконують діти від 7 до 10 років, називається «Покажи емоцію».

     У відео за посиланням наша менторка і викладачка акторської майстерності Вікторія Коновалова показує, як виконати цю вправу разом з учнями.                       Інші вправи ви можете знайти у пораднику для вчителів зі всіма вправами під час повітряної тривоги. Він тут: bit.ly/3BfrudV

     

Як припинити боятися сигналу "Повітряна тривога". Алгоритм дій  переглянути 

Подолання наслідків війни: реальні історії та ефективні методи переглянути 

     Психологи та педагоги у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської, дитячі психологи телеграм-каналу «Підтримай дитину», а також команда #stop_sexтинг продовжують інформаційно підтримувати дорослих. За посиланнями читайте матеріали на такі теми:

Рекомендуємо використовувати у роботі матеріали, розміщенні на сайті МОН "Поради з надання першої психологічної допомоги"

 Ігри для дітей для зняття напруження - сенсорні ігри з простирадлом: 

"В укриття" Рухлива гра, коли дитина стає під простирадлом, 2 є дорослих стають навпроти один одного і на сигнальні слова " в укриття" дорослі опускають простирадло,а дитині треба вибігти з під нього. Важливо: проводьте цю  гру першою, оскільки рухливі ігри збуджують нервову систему дитини, тому ОБОВЯЗКОВО, після неї треба пограти в більш спокійні, релаксаційні ігри або поовести вправу на релаксацію. 
"Будиночок" Накриваємо простирадлом два стільці і будиночок готовий. У будиночку можна грати, читати та ховатися.

"Хвилі" Беремося за край простирадла двома руками, піднімаємо руки вгору та вниз на рівні талії. Робимо хвилі великі та маленькі.

"Намет"  Для гри потрібно мінімум 2 особи. Встати навпроти один одного з різних боків простирадла. Піднімаємо її високо вгору та наповнюючи простирадло повітрям повільно опускаємо. 

"Рівні"
1 рівень. Двоє дітей тримають простирадло з протилежних сторін на рівні плечей. Інші діти проходять під простирадлом, не торкаючись її.
2 рівень - тримаємо простирадло на рівні плечей. Завдання те сам.

      Шановні дорослі,  ознайомтесь з дуже корисною та актуальною статею ⇒ Як допомогти ближньому при панічній атаці?

© СПШ № 11 СМР 

Всі відео та фото матеріали розміщені на веб-сайті закладу освіти за письмовою згодою батьків здобувачів освіти або осіб які їх замінюють та працівників закладу освіти (Закон України "Про захист персональних даних)

  • Facebook
  • YouTube
bottom of page